voice-angin®

Expert na chrapot a škriabanie v hrdle

voice-angin®pastilky

Proti chrapotu a škriabaniu v hrdle. Účinok je sprostredkovaný niekoľkými aktívnymi látkami, ktoré tvoria tzv. Hydro-plus komplex. Pastilky s osviežujúcou čerešňovo-mätovou príchuťou.

 • zmierňujú chrapot, škriabanie a podráždenie v hrdle – chránia podráždené sliznice pred vstupom škodlivých mikroorganizmov (patogénov)
 • vytvárajú jemnú ochrannú vrstvu na povrchu slizníc dutiny ústnej a hrdla
 • Zloženie

  voice-angin® obsahuje zvlhčujúci Hydro-plus komplex, ktorý je tvorený špeciálnou kombináciou niekoľkých zvlhčujúcich látok. Hlavnou zložkou je kyselina hyalurónová.

 • Použitie a dostupnosť
  • Dávkovanie: dospelí a deti staršie ako 12 rokov maximálne 6 pastiliek denne; deti staršie ako 6 rokov maximálne 3 pastilky denne.
  • 20 pastiliek v balení
  • dostupný v lekárňach

Príčiny a príznaky chrapotu

Naše hrdlo a dutina ústna sú pokryté tenkou vrstvou veľmi jemného filmu. Tento film uľahčuje prehĺtanie, súčasne má i významnú imunitnú funkciu. Zvlhčuje sliznice a vytvára na nich ochrannú vrstvu. Zabraňuje tak vstupu škodlivých mikroorganizmov, prachu, nikotínu, peľu a ďalších nežiaducich látok.

Ochranný film našej dutiny ústnej a hrdla je sám osebe citlivý. Poškodiť ho môžu faktory, ako je napr. suchý interiérový vzduch pri kúrení alebo zapnutá klimatizácia, cigaretový dym, hlasová námaha a iné. Vysušujú totiž našu dutinu ústnu a hrdlo. Poškodzujú ochranný zvlhčujúci film a negatívne ovplyvňujú jeho regeneráciu. Dochádza k rozvoju chrapotu a ďalších príznakov, ako je sucho v hrdle, škriabanie či dráždenie v hrdle.

Cez porušený ochranný film môžu ľahšie preniknúť škodlivé mikroorganizmy a látky spôsobujúce podráždenie, ako je napr. peľ, čo môže viesť k omnoho závažnejším ťažkostiam (napr. alergickým reakciám).

Na tejto úrovni pôsobia pastilky voice-angin®. Obsahujú jedinečný zvlhčujúci komplex Hydro-plus, ktorý zmierňuje chrapot, škriabanie a dráždenie v hrdle. Súčasne obnovuje ochranný film na podráždených slizniciach.

voice-angin® pastilky pri chrapotu a škriabaniu v hrdle
voice-angin® s obsahom zvlhčujúceho komplexu Hydro-plus
 • zmierňuje chrapot, škriabanie a dráždenie v hrdle
 • chráni podráždené sliznice pred vstupom škodlivých mikroorganizmov (patogénov)
 • tvorí jemný zvlhčujúci ochranný film na sliznici dutiny ústnej a hrdla
voice-angin® so zvlhčujúcim komplexom Hydro-plus

Oblasť dutiny ústnej a hrdla je pokrytá ochranným zvlhčujúcim filmom. Pri chrapote dochádza k vysychaniu slizníc v dutine ústnej a v hrdle, teda k poruche funkcie prirodzeného ochranného filmu.

Pastilky voice-angin obsahujú komplex Hydro-plus zložený z niekoľkých aktívnych látok pre zvlhčenie sliznice ústnej dutiny a hrdla. Hlavnou zložkou je kyselina hyalurónová. Pri rozpúšťaní pastilky v ústach cítite príjemný zvlhčujúci účinok, ktorý stimuluje tvorbu slín a pomáha tak k opätovnej tvorbe ochranného filmu, ktorý pokryje podráždené sliznice dutiny ústnej a hrdla.

„Plus“ u voice-anginu: sliznice dutiny ústnej a hrdla sú priamo zvlhčované, čo vedie k výraznému zmierneniu pocitu sucha v hrdle.

„Špeciálne plus“ pri voice-angine: sliznice dutiny ústnej a hrdla je chránená pred ďalším podráždením, čo jej umožňuje regenerovať a opäť plniť svoju prirodzenú funkciu.

 •  

  Pre koho je vhodný voice-angin®?

  Osoby trpiace nachladením

  Nachladenie je často sprevádzané chrapotom, čo môže viesť až k strate hlasu. Príčinou sú často vírusy, ktoré poškodzujú sliznice v nose a hrdle a vyvolávajú v nich zápal. V prípade podráždenia hlasiviek sa rozvíja chrapot. Pastilky voice-angin® sú ideálnym riešením pre osoby trpiace nachladením. Uľavujú od škriabania v hrdle a od chrapotu. Chráni sliznice pred vstupom ďalších škodlivých mikroorganizmov (patogénov), aby sa chrapot ďalej nerozvinul do bolesti v hrdle, kašeľ či iné ochorenie dýchacích ciest.

 •  

  Pre koho je vhodný voice-angin®?

  Alergici

  S príchodom jar bojujú alergici so sennou nádchou spôsobenou podráždením slizníc mikroskopickými časticami peľu. Medzi časté príznaky patrí i suchosť v hrdle, pocit škriabania a podráždenie v hrdle. Jemné pastilky voice-angin® tvoria účinnú ochrannú vrstvu chrániacu sliznice pred podráždením peľmi a travinami. Pocit škriabania a podráždenie v hrdle odznejú.

 •  
  Pre koho je vhodný voice-angin®?
  Hlasoví profesionáli

  Učitelia, ošetrovatelia, predavači alebo zamestnanci telefonických centier potrebujú hlas na výkon svojej profesie. Nevyhnutne potrebujú zdravý hlas každý deň. Extrémna záťaž hlasiviek vedie k pocitu suchosti v hrdle. Hlas sa stáva drsnejším a chrapľavejším a máte potrebu si neustále odkašliavať. Pastilky
  voice-angin® so zvlhčujúcim komplexom Hydro-plus zaisťujú rýchlu a spoľahlivú pomoc u osôb namáhajúcich svoj hlas.

 •  
  Pre koho je vhodný-angin®?
  Speváci

  Speváci potrebujú zdravý hlas na výkon svojho povolania. Profesionálni i neprofesionálni speváci často každodenne preťažujú svoje hlasivky, čo môže viesť k ochripeniu a ku škriabaniu v hrdle. V tomto prípade je voice-angin® ideálnym riešením, pretože vďaka obsahu niekoľkých aktívnych zvlhčujúcich látok tzv. Hydro-plus komplex zvlhčuje sliznice dutiny ústnej a hrdla, čím účinne zmierňuje chrapot i škriabanie v hrdle.

Ďalšie tipy a rady
pri chrapote
 • 01
  „Mlčať je zlato“ sa považuje za zlaté pravidlo pri chrapote. Počas hovoru, spevu či kriku dochádza k nežiaducemu preťažovaniu hlasiviek. Hovorte bežnou intenzitou hlasu – hovor vysokou či nízkou intenzitou či dokonca šeptanie namáha hlasivky viac než bežná reč.
  02
  Snažte sa zabrániť opakovanému kašľu, keďže pri ňom na seba narážajú hlasivky. V prípade nutnosti častého odkašlania majte k dispozícii vždy pohár vody.
 • 03
  Fajčenie je prísne tabu, keďže zvlášť cigaretový dym dráždi už i tak poškodené hlasivky. Vyhýbajte sa takisto zafajčeným priestorom.
  04
  Udržujte svoje hlasivky vlhké (aspoň 2 litre tekutín denne, bylinkový čaj, džús). Nepožívajte však tekutiny príliš horúce či príliš chladné. Pohár teplého mlieka s medom robí zázraky. Kloktanie čaju šalviového alebo z materinej dúšky takisto zmierni pocit škriabania v hrdle.
 • 05
  Obmedzte pitie kávy a požívanie korenených jedál, pretože vysušujú a dráždia sliznice.
  06
  Doprajte si tiež dostatok odpočinku.
 • 07
  Zvlhčujte vzduch v interiéroch, napr. pomocou vlhkých uterákov na radiátoroch.
  08
  Inhalujte paru, ale bez pridaných olejov.

Zdieľať tieto webové stránky

Kontaktujte nás!

neo-angin® bez cukru, neo-angin® šalvia, neo-angin® čerešňa: Lieky obsahujú dichlorbenzenmetanol, amylmetakrezol, levomentol. Pastilky nechať rozpustiť v ústach. O správnom použití sa poraďte so svojim lekárom alebo lekárnikom. Pozorne si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa.
junior-angin lízanky, junior-angin pastilky a junior-angin sirup sú zdravotnické pomôcky. Pred použitím si pozorne prečítajte návod na použitie. 
voice-angin je zdravotnická pomôcka. Pred použitím si pozorne prečítajte návod na použitie.